Warszawa, Polska

Sztuczna inteligencja w automatyzacji procesów biznesowych

I stopnia inżynierskie
Spis treści

Sztuczna inteligencja w automatyzacji procesów biznesowych na Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: inżynieryjno-techniczne
System studiów: sta­cjo­nar­ne, nie­sta­cjo­nar­ne
Studia online Studia online
Studia I stopnia na stronie Uniwersytet WSB Merito Warszawa:
www.merito.pl/warszawa/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia

Definicje i cytaty

Sztuczna inteligencja
Sztuczna inteligencja (SI, ang. artificial intelligence, AI) – dziedzina wiedzy obejmująca logikę rozmytą, obliczenia ewolucyjne, sieci neuronowe, sztuczne życie i robotykę. Sztuczna inteligencja to również dział informatyki zajmujący się inteligencją – tworzeniem modeli zachowań inteligentnych oraz programów komputerowych symulujących te zachowania. Można ją też zdefiniować jako dział informatyki zajmujący się rozwiązywaniem problemów, które nie są efektywnie algorytmizowalne[potrzebny przypis]. Termin wymyślił John McCarthy w 1956.
Sztuczna inteligencja
Każdy, kto pracuje nad sztuczną inteligencją, wie, że komputery pokonają nas we wszystkim.
Autor: Gary Marcus, profesor New York University
Sztuczna inteligencja
Stworzenie sztucznej inteligencji byłoby największym wydarzeniem w historii ludzkości. Niestety, mogłoby również być ostatnim, chyba że nauczymy się panować nad związanym z tym ryzykiem.
Autor: Stephen Hawking
Sztuczna inteligencja
Forrester Research, niezależna firma badawcza, oblicza, że w miejsce 10 zlikwidowanych miejsc pracy powstanie tylko jedno nowe. Żaden sektor nie jest bezpieczny, a niektóre ucierpią szczególnie mocno. Jeśli na kimś robi wrażenie informacja, że w ciągu 10 lat banki zostaną odchudzone o 30 proc., to co ten ktoś powie o call centers, w których w ciągu pięciu lat posadę straci aż 90 proc. pracowników, 8–10 milionów osób? (…) AI przetrzebi zastępy białych kołnierzyków: urzędników, pośredników, sprzedawców... Według szacunków Białego Domu robotyzacją zagrożonych jest aż 47 proc. miejsc pracy w USA! 83 proc. z tego dotyczy profesji gorzej płatnych, do 20 dol. za godzinę.
Autor: Artur Włodarski, Sztuczna inteligencja. Bóg już istnieje, wyborcza.pl, 22 października 2016.

Dlaczego warto studiować w Warszawie?

Warszawa

Stolica pełna możliwości
Warszawa, jako centrum polityczne, gospodarcze i kulturalne kraju, otwiera przed studentami nieograniczone szanse na nawiązywanie kontaktów oraz uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach. To miejsce, gdzie działalność instytucji publicznych i międzynarodowych organizacji tworzy unikalne środowisko sprzyjające rozwojowi zawodowemu.

Dynamiczny rynek pracy
Miasto przyciąga największe przedsiębiorstwa oraz innowacyjne startupy, co zapewnia dostęp do licznych praktyk, staży i projektów współpracy. Dzięki temu studenci szybko zdobywają praktyczne umiejętności, które przekładają się na dynamiczny start kariery zawodowej.

Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa
Warszawa oferuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, od koncertów i wystaw, po festiwale i spektakle. Ta różnorodność pozwala studentom nie tylko na relaks, ale również na rozwijanie zainteresowań i twórczego podejścia do życia poza uczelnią.

Międzynarodowy charakter
Spotkanie studentów i profesjonalistów z całego świata sprawia, że warszawskie środowisko naukowe jest wielokulturowe i otwarte. Ta globalna wymiana doświadczeń wzbogaca perspektywy edukacyjne i przygotowuje do pracy na arenie międzynarodowej.

Nowoczesna infrastruktura
Rozbudowana sieć transportowa, nowoczesne kampusy, centra naukowe oraz przestrzenie coworkingowe zapewniają komfortowe warunki do nauki i badań. Warszawa inwestuje w rozwój technologiczny, co umożliwia studentom korzystanie z najnowszych rozwiązań i zasobów miejskich.

Kontakt:

ul. Łabiszyńska 25
Targówek
03-204 Warszawa
tel. 22 256 23 00

Biuro Rekrutacji studiów I, II stopnia
Tel.: 22 256 23 04
E-mail: rekrutacja@wsb.warszawa.pl

Dział Studiów Podyplomowych i Szkoleń
Tel.: 22 256 23 17
E-mail: dsp@wsb.warszawa.pl
Polityka Prywatności